Klinik destek elemanı ne iş yapar?

Klinik Destek Elemanı
Klinik Destek Elemanı

Klinik Destek Elemanı;

Klinik destek elemanı özellikle fiziksel bakımını bağımsız olarak kendi başına yerine getiremeyen hastaların bakımında, belirlenen hedeflere ulaşılabilmesi klinik destek personeli çalıştırılacak. Ayrıca bu personel kendi başına ihtiyaçlarını gideremeyen hastalarını bakımının yapıldığı birimlerin yanı sıra gerekli görülen servislerde de görev alabilecek.

Dış kaynaklı eğitimlerle, alınan sertifikalar ile bu iş dalında çalışabilirsiniz. Genellikle bayanların tercih ettiği meslek ama bayların da bu meslek dalında kendilerini göstermeleri gerekmektedir. Hastanelerde gördüğüm kadarıyla bazı anlarda güç kullandıran bir meslek dalıdır.

12.827 ziyaretçi

Günay Yüksek

2009 Çok Programlı Lisesi Elektrik Elektronik Bölümü, 2012 Gaziosmanpaşa Üniversitesi Biyomedikal Cihaz Teknolojisi mezunuyum. 2015’te Kalibrasyon Şirketinde Biyomedikal Teknikeri olarak işe başladım. Kısa sürede Laboratuvar Sorumlusu unvanı aldım. Çalıştığım süre boyunca Kalibrasyon, Test Deney, Temiz Oda Validasyonu, Radyoloji ve sertifikasyon konularda çalışmalarım oldu. Bu websitesini açma sebebim internette biyomedikal hakkında fazla bilgi olmamasıdır. Websitesinin, Bu bölümü okuyan veya okuyacak arkadaşlarımıza yol göstereceğini ve bu yolda bilgiler katacağını umuyorum. İyi günler dilerim.

Klinik destek elemanı ne iş yapar?” konusunda Bir Fikir

  1. Mrhb abi ben hastanede kılinik destek elemnanni olarak calişiyom ama e devlette kılıtnık destek elemani tıbi cihaz olarak geciyo hasta bakimmi oluyo yoksa tıbi cihazmi sadece

    1. Merhaba Fatih, klinik destek elemanı ile tıbbi cihaz çok farklı işlerdir. Tıbbi cihazlara devlette biyomedikal klinik mühendislik birimi bakmaktadır.

    1. Merhaba Şevval, aslında mülakatın amacı kişinin diksiyonunu, heyecanını, cümle kurup kuramadığını, düşünce yapısını test etmek içindir. Ama bizim ülkemizde memleketin nere, namaz kılıyonmu, en büyük lider kimdir gibi sorularla karşılaşabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.